Bitlis Cast Ajansları

Ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ilimizde insanlar yeni iş kolları üreterek hayatlarını sürdürmeye çalışmaktadırlar. Ülkenin sosyal yapısına entegre olmaya çalışan Bitlis halkı kültür sanat etkinlikleri ile de tanışarak kendisini sanat üzerine de yoğunlaştırmış böylece kendisine yeni bir çalışma sektörü de oluşturmuştur.

Yörede yeni yeni adından söz ettirmeye çalışan ajanslardan bir tanesi de Bitlis cast ajans başvuru adı altında kendisinin oyuncu olarak görmek isteyenlerin kayıt yaptırdığı oyuncu ajansı gelmektedir. Bu ajans ile birlikte online başvuruda bulunabilen adaylar bebek çağından ihtiyar amcaya kadar her yaş grubuna yönelik başvuruları kabul ederek halkın isteklerine cevap vermektedirler.

Kendisine güveni kadar fiziği ile de ön plana çıkan kendini güzelliği ile de mankenlik sektöründe değerlendirmek isteyen adaylar Bitlis mankenlik ajansları ile irtibata geçerek gerekli şartları taşıdıkları kararına vardıkları takdirde internet üzerinden Bitlis modellik başvuru anketini doldurup istenilen ölçülerde fotoğraflarını ekleyerek kayıtlarını tamamlamaktadırlar.

Senaryosunu Ender Özkahraman’ın yazdığı ve yönetmen koltuğunda Murat Düzgünoğlu’nun oturduğu Hayatın Tuzu isimli filmin Bitlis ilinde çekilmesi bölge halkına bir ufuk olmuştur. Böylece yöre halkı kendisinin de bu tür senaryolarda olabileceğini düşünerek en uygun cast ajansına kayıt yaptırmaktadır. Böylece günümüzde çok sayıda yöre halkı çeşitli film ve dizi filmlerinde oynayarak arkalarından gelen genç nesle örnek olmuşlardır.

Şehrin ürettiği ürünlerin ve faaliyet gösteren firmaların tanıtımının gerçekleştirilmesi adına şehirde kurulan Bitlis reklam ajansları faaliyete başlayarak yörede ve çevre illerde düzenlenen her türlü organizasyonda, toplantı, seminer gibi topluluğa hizmet veren ve ihtiyaç duyulan mankenlerin, hosteslerin, tanıtım elemanları ile hazırlanacak katalog ve tanıtım afişlerinde ihtiyaç duyulan yüzlerin bulunmasına yardımcı olmaktadır. Bu durumda yeni yüzler arayan ajanslar, Bitlis ve çevre illerinde yaşamakta olup başvurularını bizzat ajansa kendileri yapamayacak olanlar içinde web sayfaları üzerinden başvuru formlarının doldurulabileceğini beyan etmektedirler. Böylece amatör düşünce ile başvuru gerçekleştiren Bitlis halkı belki de yetenekleri sayesinde çok daha güzel noktalara gelerek hizmetlerde bulunacaktır.

Yapılması gereken en önemli adım insanın kendisindeki yeteneğin farkına vararak adım atacağı sektöre en uygun ajansın tespitini gerçekleştirerek ajansa kayıt yaptırmaktan geçmektedir.

 

 

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir