Büyük Beden Mankenliğinde Aranılan Özellikler

Günümüzde neredeyse bütün gençlerin hayallerini mankenlik süslemektedir. Mankenlik denilince akla ilk olarak sıfır beden gelmekteydi. Fakat günümüzde artık sağlık standartlarının sıfır bedenden ibaret olmadığı anlaşılmıştır ve kişiler artık bilinçlendikçe sıfır beden olmalarına gerek olmadığını anlamışlardır. Bunun dışında ise her insanın bedeni farklıdır ve giyim sektörü ise sıfır bedeni geride bırakıp artık büyük beden kişiler için de üretim yapmaktadırlar. Büyük beden mankenliği ise günümüzde oldukça fazla talep gören bir meslek grubu haline girmektedir. Büyük beden mankeni olmak isteyen kişiler büyük beden manken ajansları aracılığı ile bu dünyanın bir parçası olmaktadırlar. Her insan sıfır beden değildir ve tasarımcılar artık bunu göz önünde bulundurarak büyük beden için de tasarımlar hazırlamaya başlamışlardır. Büyük beden tasarımların ve üretimin oldukça artması sonucunda ise büyük beden mankeni olmak isteyen birçok kişiye kapı açılmaktadır. Bu dünyanın bir parçası olmak isteyen kişiler cast ajansları sayesinde kolaylıkla hayallerine ulaşabilmektedirler.

Günümüzde eğitim seviyesinin artması ve çeşitli yayın yolları ile birlikte artık sağlık standartlarının değiştiği görülmektedir. Sağlıklı bir birey olmak sıfır beden demek değildir. Kilo boy endeksi analizi ile birlikte kişilerin uygun kiloda olup olmadığı kolaylıkla anlaşılmaktadır. Üretimin artık çeşitli olması ve teknolojinin gelişmesi sonucunda ise artık üreticiler sıfır beden değil, büyük beden üretimler de yapmaya başlamışlardır. Üreticiler bu çeşitlilik sayesinde ise giyim sektöründe oldukça başarılı olabilmektedirler. Büyük beden mankeni olmak için orantılı bir vücut ölçüsüne sahip olmak gerekmektedir. Dünya’nın ilk büyük mankeni ise Ashley Graham’dır ve büyük beden sektöründe ise oldukça fazla başarılı işlerde yer almaktadır. Ashley Graham ise 85 kiloda ve 1.75 boyuna sahiptir.

Halka bakıldığı zaman ise çok çeşitli beden grupları bulunmaktadır ve birçoğu sıfır beden değildir. Mankenlik denildiğinde akıllara ilk olarak kadınlar gelmektedirler. Oysa günümüzde birçok büyük beden erkek mankenleri de bulunmaktadır. Sıfır beden tabularının yıkılması ile birlikte ise gençler artık sağlık açısından zararlı diyetler yapmamaktadırlar. Mankenlik hayallerine sadece cast ajanslarına başvurularda bulunarak ulaşabilmektedirler.

Kaynak: http://dizioyuncuajansi.com/mayo-mankenleri-ile-cast-ajans-iliskisi/