Deneme Çekimine Katılırken Nasıl Giyinmeliyim?

Deneme çekimine katılmak o süreçte çok fazla heyecanlı olunduğundan dolayı ne tür bir kıyafet giyileceği konusunda son ana kadar bir türlü karar verilemez. Deneme çekimleri insanların üzerlerinde bırakılmakta olan ilk izlenim olmasından dolayı aslında giyilen kıyafet makyaj ilk konuşma bu aşamada çok ama çok önemli olmaktadır. Deneme çekimlerine katılan adayların bu yolda bir düğüne gider gibi değil fakat bu süreçte kendisine karşı özenli olduğunu gösterebilecek kadar dikkatli olduğunu ve de bu süreç içinde kendisini basitleştirmeden fazla abartıya kaçmadan hazırlıklarını yapması gerekmektedir. Deneme çekimleri esnasında cast ajanlarında yer alan yetkililerden çekimlerden ne giyebileceğinize dair küçük ve hayat karatabilecek olan detayları öğrenmeye çalışmak bu sürç içinde önemli bir adım olmasından dolayı adaylar bu adımda mutlak suret ile ne giymesi gerektiği kararına varması gerekmektedir. Fakat bu aşamada küçük bir tüyo verilmek gerekirse deneme çekimlerinin yapılacağı stüdyoların duvarları hemen hemen hepsi gri ve tonları olarak görülmektedir. Adayların bu süreçte kararsız kaldıkları anda beyaz bir gömlek ya da beyaz bir elbise hayat kurtarabilecek olan detaylar arasında olduğunu da unutmamak gerekmektedir. Beyaz gömlek ya da beyaz renkte olan bir elbise her zaman adayların hayatlarını kurtarabilecek olan küçük fakat önemli detaylar arasında yer edinebilmektedir. Diğer önemli detaylar hakkında da bilgi vermek gerekirse:

Deneme çekimlerine gidileceği ana kadar kıyafet seçimi konusunda karar verilememesi durumunda adayların genelde beyaz ve beyaz yakın gömlek, elbise ya da buna benzer tercihler yapması adayların şanslarını bir kat daha artırabilir.

-Giyilmekte olan kıyafet düz bir renk oluşturması adayın daha belirgin ve net bir şekilde fotoğraflarda yer almasını sağlar. Çizgili ve desenli olan renk tonlaması genelde tercihler arasında yer almaz.

-Kıyafetlerde kesinlikle olmaması gereken nokta ise bayanlarda göğüs dekoltesinin olmaması gerektiğidir Birçok bayan bu aşamada bu kurallara karşı uygun bir şekilde yol almadığından dolayı diğer adaylara göre şansı bir kat da olsa azalabilmektedir.