Karabük cast ajansları

Oyuncu olma arzusu ile dizi ve sinema projelerinde rol alarak mesleğe adım atmak isteyenlerin sayısının artması ile birlikte illerde kurulan ajansların sayısı da belli oranda artış göstermektedir. Bu ajanslardan bir tanesi de Batı Karadeniz bölgesi ili olan Karabük cast ajansları ismiyle yola çıkılmış bir Anadolu oyuncu ajansıdır.

Artık günümüzde birçok oyuncu ajansı daha kaliteli işlere imza atma adına oyuncu koçları ile çalışmaktadır. Oyuncu koçları yapım şirketlerine yönelik hizmet verirken dizi ve sinema sektöründe rol alacak oyuncuların çekimler öncesinde be sonrasında teknik destek vermelerine yönelik çalışmalar gerçekleştirirler. Günümüzde hayal ettiği mesleğe kavuşabilme adına sahnelerde ve kamera önünde rol alarak çalışmalar yürüten adaylar profesyonel eğitim veren koçlar ile çalışırken destekte bulunan ajanslardan olan Karabük cast ajans başvuru formunu doldurarak hizmet alma talebinde bulunmaktadırlar. Bu ajanslar her yaş grubundaki adaya hizmet verebilmektedir.

Yönetmen ile oyuncu arasında tampon görevi üstlenen oyuncu koçları sayesinde oyuncular çekimlerde yönetmenin kendisinden ne istediğini kolayca kavrayabilirken yönetmenlerde oyuncunun karakter ve özelliklerini koçlar sayesinde öğrenebilmektedir. İyi bir oyuncunun kaliteli bir eğitim koçu olabildiği gözlemlenebilirken hiçbir eğitim taşımayan kişilerin eğitmen ve iyi bir koç olamadıkları görülmektedir. Sadece oyuncu ajanslarının talepte bulunmadığı koçlara artık reklam ajansları da yakın ilgiyle takip etmektedir. Karabük reklam ajansları da bunlardan bir tanesidir.

Sektörün öncü ajanslarından bir tanesi olan Karabük cast ajansları adayların hayallerine kavuşması noktasında oyuncu koçları eğitimleri sayesinde adayların ve oyuncuların kazanımlarının çokluğunu anlatmaktadırlar. Oyuncu koçları sayesinde profesyonel desteğin ön planda olacağı belirtilirken rolün hazırlanma sürecinde iyi bir çalışma takvimi sağlanacağı belirtilmektedir. Sürecin kolay atlatılacağı belirtilirken oyuncuların sette yada sahnede streslerini yenecekleri açıklanmaktadır. Doğaçlama yeteneklerinin artacağı belirtilirken iyi bir eğitim koçu sayesinde ünlü olmanın yolunun açılacağı cast ajanslar tarafından oyunculara aktarılmaktadır. İlde bulunan Karabük model başvurusu yapanlarda eğitim koçlarını tercih ederken günümüzde pek çok ünlü oyuncuda eğitim koçları ile çalışmaktadır. Günümüz oyuncularından Tolgahan Sayışman ve Cesur ve Güzel dizisinin Sühan’ı Tuğba Büyüküstün Özay Fecht ile çalışırken Şarkıcı oyuncu olan Kutsi Turgaz Tanülkü den koçluk desteği almaktadır.

 

 

 

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir