Çocuk Fotomodel Seçmeleri Nasıl Yapılır

Günümüzde fotomodellik mesleği oldukça artış göstermektedir.  Artık fotomodelliğe meslek diyebiliriz. Öncesinde bu sadece hobi için yapılan bir iş iken şu anda fotomodelliği meslek edinen birçok insan bulunmaktadır.  Bu günlerde gençlerin en çok yapmak istediği meslek fotomodelliktir. Ancak bunu yalnızca gençler istememektedir.  Geçtiğimiz zamanlarda bu kadar popüler olmayan bu meslek grubu bu günlerde herkesin yapmak istediği bir meslek olmuştur. Bu zamanlarda çocuklar dahi fotomodel olmak istemektedir. Ancak bu sadece istemek ile olmuyor. Bu meslek grubu için günümüzde birçok cast ajansları bulunmaktadır. Şu anda isteyen herkesin kolaylıkla ulaşıp başvuru yapabileceği fotomodel meslek grubu için de fotomodel cast ajansları bulunmaktadır. Birçok insanın hayali fotomodel olmak istiyorum’ cümlesiyle süslenmiş durumda.  Günümüzde artık bu bir hayal olmaktan çıkmıştır. İstediğimiz anda gerekli eğitimleri alarak ve gerekli cast ajanslarına başvurarak hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Fotomodel meslek gruplarına günümüzde ilgi oldukça yüksektir. Yüksek olmakla beraber hayallerini gerçekleştirmek isteyen birçok insan fotomodel cast ajanslarına başvurular da oldukça fazla. Eskiden büyük bir kısmını gençlerin oluşturduğu bu meslek grubu artık çocukların da çok ilgisini çekmiş durumda. Ancak çocukların yalnız başına istemeleri yeterli değil. 18 yaşından küçük çocukların ailelerin onayıyla başvurması gerekmektedir. En başından aile izni olmazsa eğer çocukların hayalleri yıkılabilir. Aile ile birlikte çocuk cast ajanslarına başvurulduktan sonra geriye eğitim alma kısmı kalıyor.

Fotomodel yalnızca olmak istiyorum başvurdum ile olmuyor ne yazık ki. Gerekli eğitimler alınmak zorunda. Mesela bir çocuk defileye çıktığında üzerine giydiği kıyafetin karakterini bürünmek zorundadır. Bir kız çocuğu tatlı bir kıyafet giydiyse şirin hareketler yapmalı, bir erkek çocuğu asi bir kıyafet giydiyse eğer aynı şekilde bakışları dahi asi durmalı. Yürürken karşıya bakmalı ve üzerine giymiş olduğu kıyafeti taşımak zorundadırlar. Bu gerekli olan eğitimleri geçtikten sonra geri kalan aşama cast ajanslarına kalmıştır. Bir reklam filmi çekilecek ve bir çocuk oyuncuya ihtiyaç var ve sizin çocuğunuz bu aranan fotomodelliğe uyuyor. O zaman çocuğunuz alınır ve fotomodelliğe adım atmış olur.

Eğer sizin de çocuğunuz çocuk fotomodel olsun istiyorsanız gerekli eğitimlere küçük yaşta başlamalı ve gerekli cast ajanslarına başvuru yapmalısınız.

Kaynak: http://www.reklamajanslaribasvuru.com/modellik-alaninda-cast-ajans-calismalari/