Proje Sahipleri Oyuncu Davetini Nasıl Gerçekleştirebilir?

Televizyon sektöründen her geçen gün yeni bir proje yer almakta ve bu durumda yeni yüzler ve oyuncu bulmak sorununu oldukça arttırmaktadır. Bu sorunun giderilmesi adına hizmet veren ve yeni yüzler ve oyuncu teminini gerçekleştiren cast ajansları büyük bir hizmet vermektedirler. Proje sahipleri oyuncu bulmak için cast ajanslarının imkânlarından faydalanır ve oyuncu ihtiyaçlarını kısa bir sürede çözüme kavuştururlar. Oyuncu olmak isteyenlerin cast ajanslarına başvurularının sonucunda onaylanan kullanıcıların kayıt işlemleri gerçekleştirilir ve cast ajanslarının sisteminde yer almaya başlarlar. Proje sahipleri de aynı şekilde bir süreçten geçmektedirler. Proje kayıtlarını sisteme başvuru yaparak gerçekleştirir ve cast ajansından onay aldıktan sonra bu proje için oyunculara davet gönderebilirler.

Sistemde projelerine uygun gördükleri oyuncuların projelerinde yer almalarını istedikleri oyuncuları yine sistem üzerinde oyuncuların profilleri üzerinde davet et işlemi yapılabilir ya da direkt olarak cast ajansıyla irtibata geçilerek gerekli oyunculara mail ya da SMS gönderilebilir. Böylelikle projelerinde yer almasını istedikleri oyuncularla görüşme yapabilir ve sözleşme işlemine geçebilirler.

Proje sahipleri ile oyuncular arasında köprü konumu görev ve her iki yere de özel hizmetlerde bulunan cast ajansları her iki yere de özenli bir çalışma yapmakta ve kaliteli bir hizmet vermeye gayret göstermektedir. Oyuncuların daha deneyimli ve tecrübeli olmaları adına kurslar açmakta ve böylelikle proje sahiplerine daha kaliteli oyuncuların teminini sağlamaktadırlar. Proje sahipleri de projelerine uygun gördükleri kişilerin tüm bilgi ve deneyimlerini inceleyebilme şansına sahip olurlar ve sağlıklı kararların verilmesinin de önünü cast ajansları açmaktadır.  Proje sahipleri cast ajansına yeni bir proje başvurusunda bulunduktan sonra bu projelenin bilgilendirmesini kayıtlı oyuncu adaylarına da iletir böylelikle her iki tarafa da daha hızlı bir hizmet sunarlar.

Proje sahiplerinin tüm bilgilerinin de cast ajanslarında bulunması oyuncu adaylarına daha sağlıklı bilgilendirmenin yapılmasına olanak sağlamakta ve sonuca ulaşmak çok daha hızlı olmaktadır. Eğer herhangi bir durumda değişikliğin olduğu bir anda hemen bilgilendirmeler yapılmakta ve bu konuda da tüm sıkıntılar giderilmektedir. Oyuncu ile proje sahibi arasında ki antlaşma da iki tarafın arasında ki bir durumdur.

Kaynak: http://www.castajans.blog/cast-ajansinda-oyunculuk-surecleri-nasildir/