Cast Ajanslarında Çalışma Şartları

  Cast ajanslarında çalışmak için bir çok farklı departman vardır. Cast ajanslarında çalışma imkanı olarak 10 bölüm vardır. Bunlar; ajans başkanı, stratejist, proje yöneticisi, yazılımcı, müşterici temsilcisi, metin yazarı, sosyal medya uzmanı, tasarımcı, sekreter ve stajyerdir. Sektör olarak baktığımızda ajanslar da çalışmak son derece sıradan bir iştir. Cast ajanslarında çalışmak demek başınızda patron yok demektir. Bu sektörde herkes kendi işinin patronudur. Cast ajanslarında çalışmak demek ekip de bir eksik olduğunda işlerin aksaması demektir çünkü her iş birbiriyle uyum ve bağlılık içerisindedir. Bu bağlılık sayesinde cast ajansı çalışanları birbirlerine hem iş hayatında hem de sosyal yaşantı da bağlıdır.

Ajanslarda çalışmak için başlama formülü stajyerliktir. Reklamcılık ile ilgili bir bölüm okuyan öğrenciler okulun onlardan istediği staj süresini doldurmak zorundadır. Eğer bu süreçte kendinizi sevdirmeyi başarırsanız mezuniyetinizden sonra cast ajansınların da çalışma iş imkanınız olur. Mezuniyetten sonra şirketin departmanların da başlayıp giderek yükselebilirsiniz. İşe girdikten sonra her şey sizin elinizdedir, yükselmek ya da yerin de saymak. Kendinizi ne kadar çok geliştirirseniz yükselmeniz o kadar kolay olur.

Cast ajansları müşterilerine daha iyi hizmet vermek için eleman seçiminde de, model seçimi kadar dikkatli olurlar. Modellerle çalışan bir şirketin müşteri temsilcisinin hoş görünmesin de aranan bir özelliktir çünkü bu temsilciler sürekli müşterilerle iletişim ve görüşme halindedir. Müşterilere güzel hizmet vermek cast ajanslarının görevleridir.

Cast ajanslarının çalışma saatleri çok ağır değildir aksine rahat çalışma saatleri vardır. Her yerin stajyerinde olduğu gibi buranın stajyerlerinde de erken gitme zorunluluğu vardır. Stajını iyi bir cast ajansında yapmak öğrencinin cv’si için de iyi bir izlenim olacaktır. Şirketin diğer departmanları içinde reklamcılık bölümü mezunları tercih edilir çünkü işi bilen eleman her zaman daha çok iş görür. Müşteri temsilcilerinin önemi büyüktür. Bu işte çalışan kişiler şirketin önemli işlerini görürler. Bütün bağlantılar müşteri temsilcilerinden geçer. Cast ajansına yeni iş bulur, hali hazır da mevcut müşterilerle konuşur ve onlara şirket hakkında bilgilendirmeler yapar.