Oyuncu Olmak İçin Fiziğin Önemi

Oyunculuk sektörü gelişen teknoloji ve değişen dünya devri ile oldukça farklı bir hal alarak daha önceden kalın çizgileri olan ve oldukça zor olan oyunculuk artık oldukça kolaylaşmıştır. Bunun başlıca sebebi ise kadının daha aktif çalışma hayatına katılması ve bunun yanı sıra teknolojinin ilerlemesi ile sinema filmleri, dizi filmleri ve reklam filmleri gibi projelerin artarak küreselleşmesi ile oyuncu açığı meydana gelmiştir. Bu oyuncu açığını tamamlamak için proje sahibi müşteriler oyunculuk ajansları ile irtibat kurmakta olup istedikleri özelliklere sahip oyuncu adayını kişi kataloglarından seçmektedirler. Bu sebeple oyunculuk cast ajansları için kişi kataloglarının kalabalık olması oldukça önemlidir.

 

Oyunculuk ajansları kişi kataloglarını arttırmak ve bu oyuncu açığını tamamlamak açısından oyunculuk ajansları için başvuru yapan kimselerin uzun boylu yahut kısa boylu olmalarına, şişman ya da zayıf vücut özelliklerine sahip olmalarına, hangi yaş grubunda yer aldığına ve eğitimli ya da eğitimsiz olmalarına bakmaksızın değerlendirme sağlamakta olup gözle görülür engeli bulunmayan herkesi bünyelerine katmak isterler. Oyunculuk hayali olup fiziksel özelliği bakımından çekinceleri olan, oyunculuk yetenek ve kabiliyetine sahip olduğunu düşünen ve oyunculuk adına çalışmalar yürüten kişiler oyunculuk ajansları için araştırmalar sağlayarak kendilerine en uygun oyunculuk ajansını belirleyerek internet üzerinden oyunculuk ajansları başvuru formu doldurarak ilk adımı atmış olacaklardır.

Oyunculuk meslek olarak her ne kadar eğlenceli görünse de oldukça zor bir meslektir. Oyunculuk ajansları için kayıt yapan kişilerin ilk başta herhangi bir özelliğine bakılmaksızın kabul edildikten sonrasında oyuncu adaylarının kendilerini geliştirmeleri ve oyunculuk ajanslarının da yakın takibi sayesinde eksikliklerini belirleyerek bu eksikleri tamamlamak için yapılan çalışmalar ile yeni projeler için aranan kişiler olma özelliğine sahip olabilmektedirler. Ünlü olduktan sonrasında ise gelecek olan yeni projeler için imaj değişiklikleri yaparak kilo alıp ya da kilo verebilmek ile birlikte saç şeklinin değişimi, kıyafet ve konuşma anlamında ağız değişikliği gibi değişiklikler söz konusu olabilmek ile birlikte başlangıç olarak oyunculuk eğitimleri ile daha kalifiye oyuncu olmak için çabalamalıdırlar.